Categories
Aktualności

wodę pić, zdrowym być!

ZDROWIE ZACZYNA SIĘ OD… WODY! KOLEJNY DYSTRYBUTOR TRAFIŁ DO SZKOŁY NA TERENIE GMINY RUDZINIEC

Szkoła to miejsce nauki nie tylko matematyki i języka obcego, ale też zdrowego stylu życia. Z takiego założenia wychodzi UNIKUM, dlatego szkoła w Kleszczowie została zaopatrzona w dystrybutor wody podłączony do sieci wodociągowej wyposażony w filtry. Wszystko w ramach akcji “Wodę pić – zdrowym być”, która została zapoczątkowana w 2019 roku, kiedy to pierwszy dystrybutor został zainstalowany w szkole w Rudnie. Pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem zarówno przez dzieci, rodziców oraz Radę Pedagogiczną.  
We wrześniu br. ten sam cel postawiła sobie Szkoła Podstawowa w W projekt zaangażowała się pani sołtys, Anita Derner. Pani Derner rozmawiała z lokalnymi firmami i uzbierała środki na bidony, dzięki temu każde dziecko będzie miało możliwość w szkole korzystać z dystrybutora. 
Cel akcji jest znacznie szerszy, niż tylko zaopatrzenie szkołę w urządzenie. Organizatorki chcą przede wszystkim szerzyć świadomość na temat roli wody w naszym organizmie oraz negatywnym działaniu cukru zawartego w popularnych napojach dla dzieci. Rodzice otrzymali ulotki informacyjne oraz będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu online  z dietetykiemna temat “Woda a zdrowie dzieci” .  
W obydwu szkołach biorących udział w projekcie, dzieci uczestniczą też w regularnie prowadzonych zajęciach w ramach lekcji, które mają poszerzyć ich wiedzę o wodzie i jej dobroczynnych właściwościach dla ciała, a także całego środowiska naturalnego. Projekt zakończy się konkursem, który zostanie zorganizowany pod koniec roku.  

Tymczasem fundacja UNIKUM już planuje kolejne dystrybutory dla szkół, na które zbierane są środki finansowe. Datki na projekt można przekazywać poprzez wpłaty na konto fundacji bądź poprzez skarbonkę siepomaga:
Konto PLN: 20 1050 1298 1000 0090 3194 870

https://www.siepomaga.pl/dystrybutor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *