Ambasadorzy UNIKUM

Poniżej przesdatwiamy wam naszych Ambasadorów. Jest nam niezmiernie miło, że razem z nami będą Nieść Uśmiech. Razem możemy więcej!

Iwona Sosna

Z wielką radością przedstawiamy Wam kolejną Ambasadorkę naszej fundacji – Iwona Sosna❤️Od pokoleń Bojszowianka. Jej przygoda z fryzjerstwem trwa od 1991 roku. Po 2 letniej przerwie walki o zdrowie od 2005 powrót do pasji fryzjerskiej i otwarcie Salon Iwona w Sosnicowicach. Żona Krzysztofa, dumna mama Beniamina, teściowa Karoliny i szczęśliwa, zakochana babcia wnuczki Michalinki❤️ Jej celem jest żyć tak by móc rano popatrzeć w lustro! Pomaga już od wielu lat różnym lokalnym organizacjom, gdyż jej motto to: “pomagaj i dziel się dobrem – bo ono wraca”Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że grono naszych Ambasadorów rośnie i że wspólnie możemy nieść uśmiech ❤️❤️❤️

Sołtysi z Rudna, Kleszczowa i Łan

Józef Melich osoba, która nigdy nie odmawia pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Można na niego liczyć w każdej sytuacji, pomaga ludziom bezinteresownie. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, a od niedawna dziadek. Od 2018r. Sołtys Sołectwa Łany, chętnie podejmujący zadania i inicjatywy społeczne. Człowiek pozytywny i wesoły, który uśmiechem i energia zaraża każdego.

Bernadeta Fitzke – rodowita mieszkanka Rudna, szczęśliwa mężatką i regularnie badającą się matka dwóch córek. Obecnie pełni funkcję włodarza swojej miejscowości. Zawsze z uśmiechem na twarzy podchodzi do powierzonych jej zadań. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym gminy i jej mieszkańców, bierze udział w przeróżnych akcjach charytatywnych. Nie umie przejść obojętnie obok cierpienia innych. Wrażliwa na potrzeby innych, nigdy nie odmawia pomocy. Czuje się wyróżniona zostając ambasadorem fundacji UNIKUM. Niesie pomoc tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna, gdyż każde dobro wraca do nas z podwójną siłą. Pragnę wspierać, działać w fundacji, aby sprawiać radość innym. Szczery uśmiech drugiego człowieka jest najlepsza nagroda za naszą bezinteresowna pracę.

Anita Derner – Chodzący wulkan energii! Zawsze uśmiechnięta i chętna do pomocy. Żona od 26 lat, mama dwóch córek i babcia dwóch wnuczek. Pracuje na politechnice i realizuje się jako pani sołtys. W swojej pracy lubi kontakt z drugim człowiekiem i adrenalinę. Przedsiębiorczość to jej drugie imię. Potrzeba ciągłych wyzwań i organizacji to tylko jeden z powodów, dla których jest w UNIKUM.”Czułam potrzebę pomagania. To daje niesamowitę satysfakcję, gdy niesie się pomoc tam, gdzie jest ona naprawdę potrzebna. Po prostu uwielbiam być z drugim człowiekiem i dla człowieka”.

Barbara Janysek

Barbara Janysek – psychodietetyczka, doradca żywieniowy, coach, trenerka umiejętności psychospołecznych. Udowadnia, że zdrowy styl życia to przyjemność i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Pokazuje, jak cieszyć się zdrowiem każdego dnia. Pomaga w zmianie nawyków żywieniowych, radzeniu sobie z jedzeniem pod wpływem emocji i stresu, skutecznym odchudzaniu (bez diet i spiny) i w zwiększaniu pewności siebie – w życiu osobistym i zawodowym. Propagatorka idei „Wybieram to, co dla mnie dobre”. Zwolenniczka wiedzy popartej badaniami naukowymi i praktycznych, sprawdzonych i najbardziej efektywnych rozwiązań. Na człowieka patrzy holistycznie, łącząc wiedzę z różnych dziedzin, którą stale poszerza. Na co dzień prowadzi swój gabinet, organizuje warsztaty, jest autorką kursów online.

Dlaczego zgodziłam się zostać ambasadorką fundacji Unikum?

Podoba mi się idea, która przyświeca działalności fundacji Unikum. Kiedy Sonia, jej współzałożycielka, napisała do mnie, czy chcę się zaangażować w działalność fundacji od razu wiedziałam, że tak. Z podziwem patrzę na projekty fundacji, wielkie serce i aktywną postawę.

Edukacja, niesienie pomocy, ale i radości – to właśnie te aspekty, które szczególnie mnie ujęły.

Wierzę, że małe działania przynoszą wielkie efekty. Jeśli każdy z nas dołoży choć małą cegiełkę, wspólnie możemy osiągać niesamowicie dużo. To, co wydaje się niemożliwe dla jednego człowieka, okazuje się całkiem realne dzięki wspólnemu zaangażowaniu.

dr n. med. Patrycja Fiegler – Rudol

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej z 2000 r. Przez dekadę asystenta w Klinice Perinatologii i Ginekologii w Zabrzu. Od lutego 2001 roku utytułowana doktor nauk medycznych, a od marca 2009 specjalistka II stopnia w zakresie położnictwa i ginekologii. Autorka i współautorką 60 prac naukowych opublikowanych w krajowych oraz zagranicznych czasopismach. Brała udział w badaniach klinicznych wprowadzających na polski rynek nowoczesne leki hormonalne. Obecnie starszy asystent w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym w Pyskowicach.  Choć medycyna pochłania znaczną część jej czasu,  jest też jej pasją i przynosi mnóstwo satysfakcji. Pasję tą dzieli od 20 lat z mężem Grzegorzem – lekarzem ortopedą-neurochirurgiem. Mimo zaangażowania w pracę zawodową, pani doktor tworzy też szczęśliwą rodzinę, co uważa za swój największy życiowy sukces. Wychowuje syna Jakuba i  córkę Julkę, która najprawdopodobniej będzie kontynuować ścieżkę zawodową mamy. W czasie wolnym nasza ambasadorka kocha podróżować do miejsc egzotycznych, ale i tych bliskich. A także odkrywać nowe smaki słodkości.

“Problemy moich pacjentów dotyczą najintymniejszej sfery ich życia, stąd właściwe podejście i zrozumienie stanowią integralną część mojej pracy. Staram się, aby każda moja pacjentka była leczona nie tylko profesjonalnie i zgodnie ze standardami medycznymi, ale przede wszystkim według indywidualnych potrzeb w miłej, bezpiecznej oraz dyskretnej atmosferze. Bycie lekarzem jest moją życiową pasją i jestem przekonana, że robię w życiu to, co kocham. Rozwiewanie wątpliwości, udzielanie czasem trudnych odpowiedzi na zadawane pytania, niesienie pomocy to największa wartość tego, co robię. Głęboko wierzę, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Moim największym zawodowym marzeniem jest wychowanie pokolenia świadomych Polek regularnie odwiedzających ginekologa. 15 minut spędzonych w gabinecie naprawdę może uratować życie”.

KLUB SPORTOWY RUDZINIEC

Jesteśmy młodymi ludźmi z terenu Gminy Rudziniec, którzy solidnie i z pełnym zaangażowaniem od 16 września 2015 roku prowadzą stowarzyszenie Klub Sportowy Rudziniec. W tym właśnie celu postanowiliśmy założyć własną drużynę siatkarską, która  ciągle się rozwija i ciężko trenuje pod okiem profesjonalnego szkoleniowca. Stowarzyszenie zostało założone przede wszystkim w celach propagowania kultury fizycznej, głównie związanej z piłką siatkową wśród mieszkańców gminy Rudziniec, a także województwa śląskiego, a również w gwoli organizowania różnego rodzaju wydarzeń, głównie o tematyce sportowej. W obecnym sezonie 2020/2021 nasza drużyna gra w rozgrywkach III ligi ( I ligi śląskiej)., aktualnie jesteśmy wiceliderami rozgrywek. Klub, dzięki własnej determinacji i pomocy lokalnych sponsorów otwarł własny obiekt boisk do siatkówki plażowej dwa lata temu. Stowarzyszenie Klub Sportowy Rudziniec nie tylko gra w rozgrywkach ligowych, ale także angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, a także organizację imprez sportowych różnych rang. Organizujemy turnieje halowe m.in. w przeszłości ferie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Rudziniec, a także rozgrywki o szczeblu powiatowym: Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Gliwickiego oraz Jesienny Charytatywny Turniej o Puchar Starosty Gliwickiego, a także od 2019 roku turnieje plażowe: Otwarte Mistrzostwa Śląska 2019 w trzech kategoriach. Warto dodać, że w minionym sezonie plażowym klub zorganizował wspólnie z Śląskim Związkiem Piłki Siatkowej dwa cykle prestiżowych turniejów: w dniach 1-2.08 eliminacyjne rozgrywki Turnieju o Puchar Starosty Gliwickiego w ramach Otwartych Mistrzostw Śląska oraz w dniach 15-16.08 wojewódzkie V Finały Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej  o Puchar Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Pani Izabeli Domogały w trzech kategoriach. Klub prężnie współpracuje z jednostkami samorządowymi, a także sportowymi, utrzymujemy ciągły kontakt z ekstraklasowymi drużynami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a także GKS-u Katowice. Jako stowarzyszenie cenimy sobie wzajemną współpracę, a przede wszystkim chęć ciągłego rozwoju naszego projektu siatkarskiego. Nie ukrywamy, że dzięki postępowi zależy nam bardzo na dobrej reklamie naszej miejscowości, gminy, firm i organizacji z naszego terenu. Uważamy, że wspólnie musimy pracować na dobrą reklamę i rozwój naszego terenu. W przyszłości myślimy o założeniu akademii siatkarskiej dla dzieci i młodzieży z uwagi na duże zainteresowanie naszą dyscypliną na terenie gminy. Bardzo cieszymy się z faktu podjętej współpracy z fundacją UNIKUM, to dla nas zaszczyt i satysfakcja, móc wesprzeć swoimi działaniami dzieci np. przy okazji akcji świątecznej. Niezwykłe w nas poczucie radości z faktu spełnienia wielu marzeń, chorujących dzieci na różne choroby. Wierzymy, że przynajmniej na chwilę, na twarzach tych małych istot pojawił się uśmiech!