O nas

Fundacja została założona przez siostry Darię i Sonię, które pełnią funkcję zarządu fundacji.
Zespół kompletuje 8 fantastycznych, silnych, a przede wszystkim unikatowych kobiet, które dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i chęciom, umożliwiają, by UNIKUM mogło działać i nieść uśmiech, wsparcie i chwile wytchnienia.

Cieszymy się z każdego dobrego słowa, z każdego podsuniętego pomysłu, jak i z każdej konstruktywnej krytyki.

Pomysł założenia fundacji kiełkował w nas już przez dłuższy czas. Zetknęłyśmy się z rakiem mamy, przechodziłyśmy wszystkie etapy wspólnie, rak zamieszkał w naszym domu i stał się częścią rodziny. Potrzebowałyśmy czasu, by go poznać i się z nim oswoić. Potrzebowałyśmy odwagi, by z nim walczyć – mimo nierównych szans. Ale przede wszyskim potrzebowałyśmy siebie. Choroba wiele zmieniła w naszym życiu, dała nam możliwość cieszenia się z małych rzeczy, doceniania tego co mamy, ale również pokonania trudności przed którymi nas stawiała. Na naszej drodze pojawiło się wiele osób, wiele historii, wiele doświadczeń, wiele instytucji, ale również przeszkód, smutków i obaw… Po 5 latach rak zabrał nam mamę, ale też dał nam potrzebną determinację, by założyć fundację – po to by mama mogła jeszcze z nami być, byśmy tą stratę mogły zrekompensować czymś dobrym. Jesteśmy pewne, że tego mama by chciała, by nie pogrążać się w smutku, a wykorzystać naszą siłę i doświadczenie do tego, by robić coś dobrego.

Daria i Sonia

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”
Flora Edwards

Skąd nazwa “UNIKUM”?

Fundację utworzyłyśmy na cześć mamy, bo to dzięki niej powstała. Mama była unikatem – jedyna w swoim rodzaju, z wszystkimi jej dobrymi ale i ciężkimi fasetami. Ale przecież właśnie każdy z nas taki jest… no i każda choroba – nikt nie przechodzi jej tak samo. Stąd nazwa UNIKUM, bo każdy jest wyjątkowy, i takie też mają być nasze akcje – wyjątkowe i unikatowe!:)

Zatem zachęcamy Was do wspólnego działania!

Informacje o Fundacji: