Jestem SUPERBOHATERKĄ – badam się

Superbohaterka to kobieta, która kocha życie i czerpie z niego garściami. Jest uśmiechnięta, silna, świadoma i ma super moce – co miesiąc bada swoje piersi i wykonuje cytologię. Bo wie zdrowie to wyjątkowo ważny aspekt życia.

To nie boli. Trwa szybciej, niż pomalowanie paznokci. Jest tańsze, niż wizyta w SPA. I najważniejsze – to ratuje życie! Mowa o cytologii, która jest podstawą profilaktyki raka szyjki macicy i wielu innych chorób ginekologicznych. To jedno z ogólnodostępnych  narzędzi, które może na wczesnym etapie wykryć nieprawidłowości, zanim te doprowadzą do namnażania się i rozprzestrzeniania komórek rakowych w ciele kobiety. A jednak większość młodych kobiet przyznaje, że nie wykonuje cytologi. Ba, odwiedza ginekologa tylko w razie nagłej potrzeby lub raz na kilka lat. Co więcej, nie ma też pojęcia jak i kiedy badać swoje piersi, mimo że to nie wymaga żadnej specjalistycznej aparatury i można to wykonać we własnym domu.

Niestety sytuacja taka wynika z braku wiedzy i świadomości. Przez lata ten temat był zaniedbywany w szkołach oraz mediach. A wizyta u ginekologa kojarzona niemal wyłącznie z ciążą.

UNIKUM chce przede wszystkim zwiększyć świadomość kobiet dotcyzącą badań. Chce je uczynić powszechnymi, jak wizyta u fryzjera lub kosmetyczki. Wreszcie, chce przekazać bardzo ważną wiadomość – regularne badania naprawdę ratują życie!!!.

W trakcie kampani fundacja postara się obalić większośc mitów, które związane są z cytologią i badań piersi. I dać narzędzia,które będą przypominać o badaniu oraz pomagać je wykonać. Stąd, w trakcie kampani odbywać się będą spotkania i warsztaty z ekspertami i lekarzami. Fundacja rozda także 500 kieszonkowych lusterek, na których nadrukowane będą informacje jak badać piersi. W mediach społecznościowych UNIKUM pojawią się nagrania: rozmowa z panią ginekolog, a oprócz tego filmiki z świadectwem kobiet, które przeszły drogę leczenia i chcą w ten sposób zachęcić inne panie do wstąpienia do klubu superbohaterek!

Dlaczego superbohaterka? UNIKUM chce odczarować sferę tabu. Niech kobiety wreszcie przestaną wstydzić się wizyty u ginekologa oraz mówienia o badania kobiecych stref. Chcemy pokazać, że to raczej powód do dumy! Kobieta, która się bada ma super moce, bo dzięki temu dba o najważniejszy aspekt – zdrowie. Można żyć z cellulitem, bez zęba, z rozdwojonymi końcówkami, ale nie z rakiem.

Tą dumę prezentujemy na zdjęciach specjalnej sesji, do której członkinie UNIKUM zaprosiły swoje siostry, mamy, przyjaciółki, córki. Bo to nasza wspólna babska sprawa! Razem walczmy z rakiem! I stwórzmy klub superbohaterek!

STATYSTYKI:

Z ankiety ARC Rynek i Opinia wynika, że ponad trzy miliony Polek (24 proc. wszystkich kobiet) odwiedza ginekologa rzadziej, niż raz do roku lub wcale. A 40 proc. kobiet w naszym kraju nie widzi potrzeby takich wizyt.

Każdego roku na świecie na raka szyjki macicy zapada około 500 000 kobiet. W Europie, co 18 minut z jego powodu umiera jedna. Co roku około 3 500 Polek słyszy diagnozę – nowotwór.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Stanowi w Polsce około 23% wszystkich zachorowań i jest odpowiedzialny za około 14% zgonów z powodu nowotworów złośliwych u kobiet. Szacuje się, że na świecie co roku raka piersi rozpoznaje się u 1,7 mln kobiet.

Kto chce walczyć z groźnym wrogiem?

Kto chce z nami zostać Supebohaterką?

Pamiętaj o wykonaniu co miesiąc badania piersi, sama to możesz, to tylko 3 min a może uratować życie! Jak nie wiesz jak to zrobić to zobacz instukcję:

SAMOBADANIE PIERSI

Jesteś młoda, więc rak piersi Ciebie nie dotyczy? Karmisz piersią, więc jesteś przed nim zabezpieczona? W Twojej rodzinie nie nie chorował więc rak Ci nie grozi? To niestety mity. Więcej na temat faktów i mitów  o raku piersi:

Fakty i mity

Badanie cytologiczne służy profilaktyce i wykrywaniu stanów przednowotworowych a także raka inwazyjnego szyjki macicy. Badanie cytologiczne obniża ryzyko zgonu z powodu raka szyjki o ponad 80 procent.

CYTOLOGIA

Wystarczy już minuta śmiechu, aby odnieść korzyści zdrowotne.

Śmiech to zdrowie

Kobiety o kobiecych sprawach ☺️

Koniecznie posłuchajcie❗️❗️Profilaktyka jak mycie zębów powinna być częścią naszej babskiej rutyny ?? Dziękujemy za zaproszenie Telewizja Imperium Gliwice oraz miłą rozmowę z Agnieszka Chlewicka-Bac, Anna Kaźmierczyk oraz przedstawicielką naszej fundacji Dagmarą.

Między kobietami porozmawiajmy o babskich sprawach

Zbierz kilka swoich znajomych, a my przyjedziemy do Was porozmawiać o profilaktyce prozdrowotnej kobiet.?Specjalistki opowiedzą Wam o sposobach działań profilaktycznych zwiększających wykrywalność nowotworów wśród kobiet.

W ramach spotkania uczestniczki będą miały możliwość przećwiczenia technik samobadania na fantomie. To co, gdzie mamy przyjechać?

Lusterko SUPERBOHATERKI

Zapominasz co miesiąc badać swoje piersi? Nie wiesz jak to zrobić?

Potrzebne ci : LUSTERKO SUPERBOHATETRKI!

To lusterko, na którym znajdziecie dokładną instrukcję samobadania. Za każdym razem czesząc włosy, będziesz sobie przypominać o tym ważnym geście! Chcesz takie lusterko dla siebie, mamy, siostry lub przyjaciółki? Nasza fundacja chce ich rozdać jak najwięcej! Potrzebna nam Wasza pomoc w sfinansowaniu tego projektu! Wpłać conajmniej 10 zł* na nasze konto i dołącz do klubu Superbohaterek

Konto PLN:

*w przypadku przesyłki konieczne jest zapłaty dodatkowo kosztów przesyłki